Grupa Caritas

Dlaczego choć gdzieś tam głęboko w ludziach tkwi pragnienie dobra, a ciągle tyle jest jeszcze zła i nienawiści na świecie? Dlaczego niektórzy, choć wewnętrznie pragną życzliwości i zrozumienia, a obrzucają się oszczerstwami i obrzydzeniem? Na te i inne pytania odpowiadamy sobie naszą wiarą i tym, co przez tą wiarę prowadzi.

Takim skutecznym środkiem do czynienia naszego życia znioślejszym, jest również działalność grup charytatywnych. Dlatego podejmując dzieło rozpoczęte przed dwoma laty w naszej szkole, zebraliśmy po raz kolejny Szkolną Grupę Caritas.

Jest to wspólnota uczniów, którzy noszą w sercu pragnienie dobra i tym pragnieniem chcą dzielić się z innymi, w środowisku i parafii. Uczniowie wskazali spośród siebie, kogo chcą widzieć jako przewodniczącego i zastępcę. Wybrali również sekretarza oraz skarbnika i sekcję fotograficzno-dokumentującą. Łącznie do wspólnoty przystąpiło w tym roku 19 uczniów. Dziękujemy za szczerą wolę i chęci, oby teraz przekute były w konkretne   działanie. Po co? Po to, aby szkoła również dzięki grupie, stawała się miejscem dobra i uczenia odpowiedzialności za codzienność.