Egzamin klas VIII

Jest to jakaś prawdą, że codziennie piszemy egzamin. Inna jest tylko kartka i długopis, bo i treści wpisujemy przeróżne. Do takiego wyjątkowego, bo jako pierwszy rocznik, egzaminu klas ósmych, zasiedli uczniowie naszej szkoły. Mówiło się do nich: nie martwcie się…, jesteście przecież przygotowani…. Ale gdzieś tam wewnątrz każdy miał tą myśl, przecież to zawsze egzamin. A kto z nas nie bał się kiedy słyszał to słowo? Dlatego otoczyliśmy ich szczególną modlitwą i towarzyszyli im również w ten dosłowny sposób. Teraz arkusze poszły do oceny, a nasi młodzi myślą. O czym? Jaką wybrać szkołę? Jakie będą wyniki testów? Jak to będzie rozstać się po dziewięciu latach wspólnego tworzenia klasy? Co można im powiedzieć o mało jubilatom, dziesięciolatkom? Życie poprowadzi dalej, bo wielu ludzi otworzyło Wam serce. Każdy z Was kto chciał, na pewno dobrze skorzystał. Teraz my będziemy się za Was dalej modlić i patrzeć w tą stronę, gdzie będziecie pisać karty Waszego życia. Na ten czas z serca błogosławię i zapewniam o pamięci w modlitwie – Wasz ks. Proboszcz.

W czasie towarzyszenia Wam na egzaminie, aby nie zmarnować czasu, dla Was zakreślone kilka myśli. Niech Was prowadzą:

 

Egzamin

Zdać egzamin to

wszystko wiedzieć

poprawnie rozwiązać test

nigdzie się nie pomylić…

Nie

Zdać egzamin to

pokazać

że umie na ile mnie stać

że chcę na ile to możliwe

że niczego nie przekreśliłem

Bo na tym najważniejszym

Arkuszu

nikt nie będzie

sprawdzać błędów

porównywać odpowiedzi

oceniać pisma

Ale będzie tylko to

jedno pytanie

czy byłeś tym

kim miałeś być

w życiu….

 

                        Naszym Uczniom klasy VIII

                        w dniu egzaminu 16.04.2019

                        Ks. Grzegorz Łomzik

 

 

Zdać

 

Kierować się sercem

czy rozumem…

Czego nauczył lis

Małego Księcia…

Czy da się osiem lat

zapisać na kilku stronach…

Co jakiś czas

zasiadamy do egzaminu

opisz

oblicz

przetłumacz

Martwimy się liczbą

szczycimy się punktami

ale tak naprawdę

codziennie zdajemy egzamin…

z miłości

z poświęcenia

z dobrze przeżytej chwili

I najważniejsze

aby kiedyś na końcu

zmieścić się procentowo

w ilości zdobytych punktów

bo one będą wypisane

nie na arkuszu

ale na stronach  

naszego życia…

I od nich tak naprawdę zależy

co dalej…

czy zdałem egzamin…

i jestem gotowy…

 

           

                         Naszym Uczniom klasy VIII

                         w dniu egzaminu  16.04.2019

                        Ks. Grzegorz Łomzik

 

Ps. Zapraszamy do oglądania zdjęć. Jednocześnie informujemy z całą odpowiedzialnością w ramach tzw. RODO, że zdjęcia na stronie wykonywane są wyłącznie do dyspozycji administratora strony parafialnej ( do używania ich w ramach kroniki wydarzeń, ujęć kalendarzowych itp.). Dlatego są wyłączną własnością parafii i zabrania się jakiegokolwiek ich kopiowania i wykorzystywanie gdziekolwiek indziej. To samo dotyczy tekstów.