Pożegnanie najmłodszej najstarszej klasy ósmej

W Piśmie Świętym pisze, że wszystko ma swój czas. Jest czas siewu i żniwa… Doświadczyli tego uczniowie klasy ósmej, którzy po 9 latach uczęszczania do naszej szkoły, musieli się z nią dzisiaj pożegnać. Czy to radość, czy bardziej smutek? Jeden z uczniów jako odpowiedź stwierdził, że wiadomo że każdy cieszy się z zakończenia nauki, z wyboru nowej już średniej szkoły. Ale z drugiej strony było mi tu jak w domu. I właśnie tak powinniśmy postrzegać takie wydarzenia, podobnie jak w domu jest czas odejścia niektórych i czas tworzenia dalej rodziny i klimatu domu. Dlatego najstarszych żegnamy i trudno by powiedzieć że bez łezki w oku, bo wszyscy bardzo lubili ten rocznik i tego nie da się ukryć. Ale trzymając za nich i modląc się życzymy udanych wyborów i sukcesów w nauce. Do jakiego stopnia? Tak, by byli kiedyś radością swoich rodziców i całej naszej Bożańskiej Rodziny Parafialnej. Dziękujemy Wam za każdą chwilę, jaką wnieśliście przez te lata do naszej szkoły i niech Pan Bóg prowadzi.W imieniu Pani Dyrektor, wszystkich wychowawców oraz nauczycieli i oczywiście swoim życzymy serdeczne „Z Bogiem”.

ps. Na pożegnanie były dzisiaj występy klasy ósmej i żegnającej ich klasy siódmej. Były matczyne łzy Pani Dyrektor. I wdzięczność rodziców wyrażona  poczęstunkiem. A na koniec, aby na zawsze przetrwała pamięć o roczniku 2019, było zasadzenie pamiątkowego drzewa.

 

Tyle po nas zostanie

Kwiaty są piękne

tylko przez chwilę

medal daje radość i zapala do walki

na jakiś czas

artysta nad wszystko

wpatrzony jest w swoje dzieło

a tylko rodzona  matka

umie obdarzyć prawdziwą miłością

Bo tyle po nas zostanie

ile zostawiamy siebie w innych…

 ks. G Łomzik

 

 

Ps. Zapraszamy do oglądania zdjęć. Jednocześnie informujemy z całą odpowiedzialnością w ramach tzw. RODO, że zdjęcia na stronie wykonywane są wyłącznie do dyspozycji administratora strony parafialnej ( do używania ich w ramach kroniki wydarzeń, ujęć kalendarzowych itp.). Dlatego są wyłączną własnością parafii i zabrania się jakiegokolwiek ich kopiowania i wykorzystywanie gdziekolwiek indziej.