Historia mojego rodu

Historia mojego rodu, pisze Kacper Kocur, sięga 1870 roku. wtedy to urodził się tata mojej babci Cecylii, Jan Dworszczak. W roku 1906 urodziła się mama babci, żona Jana, Teresa Dworszczak. Natomiast tata mojego dziadka, Ignacego, Jan Florek urodził się w 1909 roku.  Mama dziadka, żona Jana, Cecylia Suwada urodziła się w 1913 roku.

            Moja babcia,  z domu Zubrzycka, pochodzi z Jabłonki, od tzw.”Zubrzyckiej wody”. Natomiast tata babci Cecylii pochodził z Zubrzycy Dolnej.

            W roku 1965 moi dziadkowie Cecylia i Ignacy Florek, zawarli związek małżeński i po ślubie zamieszkali w Jabłonce Borach. Tutaj też w roku 1970 rozpoczęli budowę domu, gdzie do dzisiaj mieszkamy. Babcia, dziadek i ja Kacper z rodzicami i siostrą Amelką.

 

            Praca ta pochodzi z parafialnego konkursu, gdzie dzieci opisywały „Skąd nasz ród”. Dziękujemy Kacprowi bo w sposób barwny i przejrzysty opisał dzieje swojej rodzinki. Kacper tak trzymać – dzięki.   

 

Ps. Zapraszamy do oglądania zdjęć. Jednocześnie informujemy z całą odpowiedzialnością w ramach tzw. RODO, że zdjęcia na stronie wykonywane są wyłącznie do dyspozycji administratora strony parafialnej ( do używania ich w ramach kroniki wydarzeń, ujęć kalendarzowych itp.). Dlatego są wyłączną własnością parafii i zabrania się jakiegokolwiek ich kopiowania i wykorzystywanie gdziekolwiek indziej. Proszę o tym pamiętać że kopiując, robię to wbrew woli właściciela.