Złoty Jubilat z Borów – ks. Eugeniusz Dziubek

Złoty Jubilat z Borów – ks. Eugeniusz Dziubek

                50 lat temu, dokładnie 18 maja 1975 roku J.E. Kard Karol Wojtyła udzielił na Wawelu święceń kapłańskich prezbiterom wśród których był młody kleryk z Jabłonki, 24 letni ks. Eugeniusz Dziubek. Po święceniach pierwsze kroki młody kapłan skierował do parafii w Lachowicach, gdzie posługiwał jako wikariusz przez dwa lata (od 1975 do 1977). Drugą placówką księdza Eugeniusza było Jaworzno, gdzie pozostawił swoje duszpasterskie serce przez 9 lat, aż do 1986 roku. Bo wówczas został mianowany proboszczem w parafii Matki Bożej w Harklowej. Tutaj pracuje do dzisiaj, najpierw przez prawie 35 lat  jako proboszcz, a obecnie od roku 2021 ( kiedy ukończył 70 rok życia) jako emeryt.

                Swoją posługę pasterza parafii ksiądz Eugeniusz rozpoczął w drewnianej dwuizbowej organistówce, która obecnie zastąpiona jest Domem Parafialnym. Jednocześnie parafia Harklowa postanowiła budować kościółek w należącym do niej Szlembarku. Jak nieraz wspomina ks. Jubilat dzieła  które przez wszystkie lata podejmował w Harklowej płynęły z serca i widział że tego chcą i potrzebują parafianie.

                W czasie odpustu ku czci św. Brata Alberta, czyli po Wielkanocy tego największego święta w parafii Borzanie dziękowali za dar kapłaństwa  Złotego Jubilata Księdza Eugeniusza. Tu gdzie stoi jego rodzinny dom, na Chyżniku pod numerem 10, gdzie do dzisiaj mieszka siostra Maria, kierujemy wspomnienia najstarszych i razem z całą Rodziną Parafialną otaczamy księdza Eugeniusza modlitwą dziękczynną, wspomniał ks. Proboszcz.

                W imieniu wspólnoty parafialnej życzenia Jubilatowi złożył Pan Stanisław Kasprzak, członek parafii a zarazem jako wójt, gospodarz naszej Małej Ojczyzny jaką jest Orawa. Od wspólnoty przekazaliśmy księdzu Eugeniuszowi dar tzw. „Małego kościelnego” czyli zestaw do odprawiania Eucharystii w czasie pielgrzymek czy odpoczynku, na które zasłużył przez długie lata posługiwania jako Pasterz Kościoła Chrystusowego. Podkreślił to w czasie uroczystości odpustowej proboszcz, ks. Grzegorz Łomzik, składając Jubilatowi serdeczne życzenia od wszystkich obecnych kapłanów i zapraszając ich do jubileuszowego stołu na plebanii.